Masz pytania?
  • Napisz do nas Jesteśmy na Facebooku!
  • Logowanie
    Przypomnij hasło
  • Rejestracja

Jak zrobić kosmetyki naturalne w domu? - ODMIERZANIE AKCESORIAMI

Ocena (5 / 5,00)

Kosmetyki robione w domu to niezwykła zabawa, a samo mieszanie kosmetyków może przynieść wiele radości. Należy się jednak do tego odpowiednio przygotować, by skrócić czas poświęcany na odmierzanie składników. Zastanawiasz się w jaki sposób i za pomocą jakich akcesoriów odmierzyć składniki? Odpowiedź poznasz poniżej.

1) Akcesoria do odmierzania

Na wadze odmierzamy składniki w gramach, natomiast akcesoriami możemy odmierzyć składniki w mililitrach. Jest to o tyle wygodne, że wielkość opakowań na kosmetyki jest podawana w mililitrach i w związku z tym łatwo jest dopasować recepturę do słoiczka czy buteleczki.

Mamy kilka rodzajów akcesoriów, które z powodzeniem można używać w domu do odmierzania składników kosmetycznych. Są to: cylindry miarowe i zlewki, pipety oraz łyżeczki miarowe.

2) Cylindry i zlewki

Cylindry miarowe i zlewki mają umieszczoną na ściance podziałkę. Cylindry są bardziej dokładne i z większą precyzją możesz odmierzyć odpowiednią ilość składnika. Zlewki służą bardziej do mieszania składników. Wielkość cylindrów zaczyna się od 10 mililitrów, a te duże mogą być na 1000 i więcej mililitrów.

 

3) Pipety

Pipety służą do odmierzania mniejszych ilości płynów. Dostępne pipety 1 ml i  3 ml mają podziałki, według których możesz odmierzyć mniejsze porcje. Pipeta 1 ml ma podziałkę dającą możliwość odmierzyć 0,2 ml cieczy.

 

4) Łyżeczki miarowe

Łyżeczkę miarową używamy jak łyżkę stołową. Łyżeczki miarowe mają różne pojemności, od bardzo małych 0,1 ml do 2,5 ml i większych.

 

5) Odmierzanie kroplomierzem w butelce

Niektóre składniki możesz odmierzać kroplami prosto z butelki. Kroplami najczęściej odmierza się olejki eteryczne, płynny eco konserwant i półprodukty używane w niewielkich ilościach. Tabelka poniżej podaje przybliżone wartości składników w kroplach:

 
Składnik kosmetyczny ilość kropli na 1 ml ilość kropli na 1 g
olejki eteryczne (kroplomierz 0,6 mm) 20 kropli 38 kropli
eco konserwant płynny (kroplomierz 1,2 mm) 22 krople 28 kropli
witamina E, A, Q10+E (kroplomierz 6,0 mm) 16 kropli 26 kropli
honeyquat (kroplomierz 0,6 mm) 20 kropli 20 kropli
fitokeratyna (kroplomierz 0,6 mm) 24 krople 27 kropli
oleje roślinne (kroplomierz 1,2 mm) 30 kropli 28 kropli

 

 

M.

05-05-2018
Pomocne

Alexandra

15-09-2019
Bardzo pomocne.
Pomóż podjąć decyzję innym - oceń i skomentuj